Czy fotele nowoczesne sprawdzą się zarówno w biurze, jak i w domu?
Dom i Wnętrze

Czy fotele nowoczesne sprawdzą się zarówno w biurze, jak i w domu?

1.59KViews

Nowoczesne fotele są obecnie jednymi z najchętniej wybieranych przez klientów sklepów stacjonarnych i internetowych. Czym różnią się od klasycznych foteli? Czy mogą być wykorzystywane w biurach i gabinetach? Oto kilka podpowiedzi, jaki model wybrać dla siebie!

Fotele nowoczesne – z czego są tworzone, co jest inspiracją dla projektantów?

Obecnie za projekty nowoczesnych foteli odpowiadają młodzi designerzy, którzy szukają interesujących rozwiązań, nietuzinkowych materiałów, inspirujących połączeń kolorystycznych. Dzisiaj wiele nacisku kładzie się na ekologię – również w przypadku tworzenia mebli domowych czy biurowych. Projektanci dbają o to, aby wykorzystane materiały były przyjazne dla środowiska, a po ich zniszczeniu możliwy był ich recykling. My sami szukając wygodnego fotela w sklepie zazwyczaj zwracamy uwagę wyłącznie na wygląd – warto jednak spojrzeć bliżej i zastanowić się, jak dane tworzywa będą zachowywać się za rok czy za dwa lata.

Fotele nowoczesne powinny być odpowiednio profilowane – oznacza to, że podczas użytkowania powinniśmy czuć, że nasz kręgosłup posiada naturalną podporę i że mięśnie się rozluźniają. Jeśli tak nie jest – krzesło powinniśmy wymienić na inne, lepiej wyprofilowane. Istotne są także materiały – tapicerka powinna być odporna na uszkodzenia, działanie wilgoci, wnikanie brudu.

Gdzie kupować fotele nowoczesne?

Z pewnością zdecydowana większość kupujących początkowo zacznie szukać interesujących produktów w sieci. Nie brak dobrych sklepów, takich jak krzesloteka.pl, na których znajdziemy wiele ciekawych propozycji topowych designerów. Kupując w sklepie internetowym możemy być również pewni, że mamy prawo na zwrot zakupionego towaru bez podania przyczyny. Oczywiście produkt nie może nosić śladów użytkowania!

 

zobacz wiecje zobacz lusion-fp7.org