Zdrowie i Uroda

Jak pozbyć się problemu opadających powiek?

799Views

Opadające powieki to spory problem natury estetycznej. Sprawiają, że twarz wygląda na starszą, oczy sprawiają wrażenie zmęczonych, nieobecnych. Kobieta czuje się mniej atrakcyjna i ma gorsze poczucie własnej wartości. Tymczasem istnieje wiele sposobów na to, by przywrócić spojrzeniu dawny blask.

Dlaczego powieki zaczynają opadać?

Opadanie powiek może mieć różne przyczyny. Bardzo często zmiany na twarzy obserwują osoby, które gwałtownie schudły. Szybka utrata wagi sprawia, że skóra wiotczeje, zaczyna opadać – nie tylko na brzuchu, ale i na twarzy. Również powieki tracą dotychczasowy „wypełniacz” w postaci tłuszczu. W efekcie zaczynają nieestetycznie zwisać, a oczy tracą swój dotychczasowy wygląd. Inną, jeszcze częściej spotykaną przyczyną zmian w wyglądzie oczu, jest wiek. Z czasem skóra traci elastyczność, staje się mniej jędrna, słabną także mięśnie twarzy. W efekcie zmienia się jej wygląd – opadające powieki to typowy problem pań po 40 roku życia.

Sposoby na opadające powieki: regularna pielęgnacja i masaż

Jak sobie poradzić z problemem wiotczejącej skóry wokół oczu? Zarówno profilaktycznie, jak i już w przypadku występujących zmian pomocna jest właściwa pielęgnacja. Nawilżający krem pod oczu odżywi skórę, uelastyczni ją, poprawi krążenie. Sprawi, że skóra dłużej zachowa młodość, a oczy będą wyraźne, spojrzenie świeże. Najskuteczniejsze są profesjonalne preparaty przeznaczone dla okolic oczu, dostosowane do wieku i potrzeb kobiety. Inny sposób to masaż, a także ćwiczenia na oczy. Ich zadaniem jest pobudzenie krążenia, a tym samym poprawa kondycji skóry i mięśni wokół oczu. W internecie znaleźć można wiele zestawów ćwiczeń, których celem jest ujędrnienie skóry w okolicach oczu. Te warto wykonywać także profilaktycznie.

Kiedy warto wykonać zabieg na opadające powieki?

Jeśli problem z opadającymi powiekami jest zaawansowany, ćwiczenia i kremy mogą nie przynieść większych efektów. Wtedy znaczną poprawę wyglądu może przynieść jedynie profesjonalnie wykonany zabieg.W czasie korekty powiek chirurg usuwa nadmiar skóry, a tym samym trwale poprawia wygląd twarzy. Zabieg tworzy wrażenie otwartych oczu, sprawia, że spojrzenie na nowo jest żywe, bystre, młode. To najlepsze rozwiązanie dla tych kobiet, którym nie pomagają najlepsze kremy ani regularne ćwiczenia.

ueformichigan.com https://galoo.pl/ogrzewacz-gazowy-na-taras-niezawodne-zrodlo-ciepla-pod-golym-niebem/ iw.pl