Zdrowie i Uroda

Jak wyleczyć łysienie plackowate?

189Views

Łysienie plackowate jest chorobą skóry, która prowadzi do miejscowej utraty włosów w wyniku uszkodzenia mieszków włosowych. Włosy zaczynają wypadać w nadmiarze, ale wyłącznie miejscowo — szczególnie na głowie, ale i w innych partiach ciała. Choroba ta dotyczy zarówno mężczyzn, jak i kobiet, i najczęściej dotyka osoby przed 30. rokiem życia. Stan ten jest przewlekły, ma podłoże autoimmunologiczne i wymaga leczenia. W przeciwnym razie może doprowadzić do całkowitej utraty włosów. W jaki sposób postępuje się w przypadku zachorowania na łysienie plackowate?

Mezoterapia igłowa i jej wpływ na skórę głowy

Zabieg medycyny estetycznej, jakim jest mezoterapia igłowa, stosowany jest również w przypadku osób borykających się z łysieniem. Procedura opiera się na iniekcji substancji aktywnych, które mają na celu odżywienie skóry, poprawę jej nawilżenia, pobudzenie jej komórek do wzmożonej regeneracji i odnowy. W trakcie zabiegu można wstrzykiwać preparaty, które są bogate w aminokwasy, witaminy i kwas hialuronowy. Odpowiednio przygotowany koktajl odżywczy może poprawić mikrokrążenie na skórze głowy, stanowić odżywkę dla mieszków włosowych, wzmocnić je i tym samym stymulować do wzrostu włosów.

Istotne aspekty mezoterapii igłowej

Zabieg ten dedykowany jest osobom, które borykają się z problemem łysienia. Zanim jednak mezoterapia zostanie wykonana, należy udać się na konsultację z lekarzem medycyny estetycznej. Po rozmowie i zbadaniu pacjenta można określić, jaki preparat będzie najodpowiedniejszy pod kątem zaawansowania zmian, jak i celu, który chce się osiągnąć. Preparat jest następnie podawany podskórnie na obszarze głowy wymagającym ingerencji. Mezoterapia igłowa wykonywana jest zazwyczaj w serii zabiegów w określonych odstępach czasu — przeważnie co kilka tygodni.

Osocze bogatopłytkowe z krwi pacjenta

Osocze bogatopłytkowe jest materiałem odwirowywanym z krwi pacjenta, dlatego stanowi produkt autologiczny. Materiał ten stosuje się w leczeniu łysienia i może być wsparciem także w przypadku leczenia łysienia plackowatego. Osocze bogatopłytkowe działa odżywiająco i wzmacniająco na skórę głowy oraz mieszki włosowe. Wspiera regenerację osłabionych włosów, zmniejszając prawdopodobieństwo ich wypadania.

 

Po iniekcji osocza bogatopłytkowego na skórze może pojawić się zaczerwienienie, wrażliwość na dotyk, obrzęk i siniaki. Znikają one jednak w ciągu kilku najbliższych dni, nie pozostawiając po sobie śladu. Z zabiegu można korzystać również w bardziej złożonej terapii jako wsparcie i uzupełnienie leczenia łysienia plackowatego.

Zastosowanie farmakoterapii w leczeniu łysienia plackowatego

Choroba, jaką jest łysienie plackowate, należy do przewlekłych stanów zapalnych, których w obecnych czasach nie można wyleczyć całkowicie. Istnieją jednak sposoby na to, by spowolnić jej przebieg, ograniczyć go, zmniejszyć wpływ choroby na wygląd pacjenta, a tym samym na jego samopoczucie i pewność siebie.

 

W związku z tym pacjentom rekomenduje się również — po wcześniejszej konsultacji, badaniach i postawieniu diagnozy — wprowadzenie odpowiedniej farmakoterapii. Mowa tutaj o stosowaniu leków doustnych, a także aplikowanych miejscowo na skórę podatną na stany zapalne. Korzystanie jednak z leków tego typu musi przebiegać pod ścisłą kontrolą lekarską. Dlatego zanim wprowadzone zostaną środki farmakologiczne, niezbędna jest wcześniejsza konsultacja z lekarzem. Jeżeli terapia przynosi rezultaty, na konsultacji kończącej ustala się optymalną dawkę leku i jednocześnie wdraża inne metody leczenia.

Stała kontrola z lekarzem i wsparcie medyczne

To niezwykle ważne, by w przypadku zachorowania na chorobę, jaką jest łysienie plackowate, nie poddawać się i wprowadzić odpowiednie leczenie. Może ono przyjmować złożoną i wieloaspektową formę. W takiej sytuacji wymienione wyżej zabiegi medycyny estetycznej i farmakoterapii mogą być stosowane jako element  kompleksowego leczenia i spowalniania przebiegu choroby. Borykasz się z łysieniem plackowatym i szukasz profesjonalnego wsparcia? Możesz skorzystać z konsultacji w Klinice Novoderm w Łodzi.

https://absenting.com.pl/przemyslowy-szlif-w-twoim-domu-sekret-mebli-loftowych/ https://abuya.pl/odkrywajac-tajniki-ogrzewania-magia-ogrzewacza-gazowego-w-twoim-ogrodzie/ ssies.pl