Dom i Wnętrze

Parasole na taras – czy taki zakup zwiększy nasz komfort?

1.21KViews

Przesiadywanie na tarasie to jeden z fajniejszych sposobów na spędzenie ciepłego popołudnia. Posiadacze tarasu coraz częściej dostrzegają mnogość możliwości, które daje im ta przestrzeń. Szukając idealnych rozwiązań na taras przede wszystkim powinniśmy pomyśleć o wygodnych meblach oraz parasolu, który ochroni nas przed promieniowaniem słonecznym.

 

Meble dopasowane do potrzeb użytkowników

Kupno mebli jest dzisiaj znacznie prostsze niż wiele lat temu. Do dyspozycji mamy nie wielko sklepy stacjonarne, ale i sklepy internetowe. Decydując się na produkty pochodzące do topowych producentów możemy mieć pewność, że będą one posiadać niezbędną, wieloletnią gwarancję. Dodatkowo topowi producenci zaoferują nam meble wykonane z trwałych tworzyw, odpornych na zmienne warunki atmosferyczne, niskie i wysokie temperatury, silne promieniowanie słoneczne. Do najpopularniejszych tworzyw wykorzystywanych do tworzenia mebli zalicza się technorattan, aluminium.

 

Parasol tarasowy – co warto o nim wiedzieć?

Parasole na taras znane są w Polsce od dawna, jednak dopiero od kilku lat dostępne są ich nowoczesne wersje, tworzone z wysokiej klasy tworzyw. Takie parasol znacząco różni się od produktów oferowanych jeszcze 10-15 lat temu. Stelaż parasola wykonany jest z aluminium malowanego proszkowo, przez co jest on odporny na wnikanie wilgoci i pojawianie się ognisk rdzy. Czasza, rozpostarta na sprężynach, wykonana została z tkaniny poliestrowej pokrytej poliuretanem. Takie połączenie sprawia, że jest ona odporna na wilgoć i promieniowanie UV.

Parasol tarasowy posiada ruchomą stopę – oznacza to, że nie musimy przemieszczać całej konstrukcji, aby zmienić jego ustawienie. Parasol może być osadzony na stabilnych nieruchomych podstawach lub podstawach z niewielkimi kółkami i hamulcem. Pomocne okażą się także czasze regulowane dwupłaszczyznowo.

 

 

rpbc.org zobacz et.com.pl