Zdrowie i Uroda

Wrastające włoski po goleniu? Pomyśl o depilacji laserowej

63Views

Depilacja laserowa to zabieg, który działa wszechstronnie – nie tylko usuwa zbędne owłosienie wraz z korzeniami, ale też zapobiega wielu problemom skórnym. Dzięki temu, że podczas laseroterapii uszkodzeniu ulega mieszek włosowy, nie ma ryzyka, że po epilacji powstaną wrastające włoski, czego nie można powiedzieć np. o goleniu maszynką. Sprawdź, jak depilacja laserowa wpływa na kondycję skóry.

Dlaczego włoski wrastają?

Wrastające włoski powstają po niektórych metodach depilacji na skutek zmiany kierunku wzrostu włosa. Przyczyną może być zbyt gruba warstwa naskórka, przez którą włos nie może się przedostać na powierzchnię. Golenie maszynką sprawia, że odrastające włoski są grube i tępo zakończone, przez co mają trudność z przebiciem naskórka. Cienkie i słabe włoski odrastające po depilacji również mają tendencję do wrastania.

Na szczęście istnieją skuteczne sposoby, które mogą zapobiec wrastaniu włosków. Jeśli stosujesz tradycyjne metody depilacji, musisz pamiętać o regularnych peelingach, które pomogą Ci w pozbyciu się warstwy martwego naskórka. Skóra powinna być też codziennie nawilżana, aby była miękka i przepuszczalna nawet dla cienkich włosków. Jeśli zależy Ci na tym, aby pozbyć się problemu na dłużej, rozważ depilację laserową, która eliminuje owłosienie całkowicie, a więc również problem wrastających włosków.

Jak może pomóc depilacja laserowa?

Depilacja laserowa pozwala na pozbycie się niechcianego owłosienia na wiele miesięcy. Aby uzyskać długotrwałe efekty, zabieg trzeba powtarzać. Depilacja laserowa działa bowiem tylko na włoski w aktywnej fazie wzrostu (anagenu). Jeden zabieg powoduje usunięcie nawet 40% owłosienia z danego obszaru. Podczas kolejnych sesji likwidowane są kolejne włoski, wchodzące w fazę anagenu. W efekcie po serii 4-6 (lub więcej) zabiegów można zapomnieć o goleniu nóg i wrastaniu włosków na wiele miesięcy, a czasem nawet lat.

Jak wyjaśniają eksperci z Kliniki La Perla Klif w Warszawie, skuteczność depilacji laserowej zależy w dużej mierze od indywidualnych predyspozycji, takich jak typ owłosienia czy gospodarka hormonalna. Dlatego liczba zabiegów ustalana jest dla każdego Pacjenta osobno. Po pewnym czasie mogą pojawić się pojedyncze włosy, które można usunąć podczas tzw. zabiegu przypominającego. Decydując się na regularne wykonywanie depilacji laserowej, można pozbyć się problemu wrastających włosków na dobre.

Depilacja laserowa na wrastające włoski

Skuteczne działanie depilacji laserowej na wrastające włoski wynika z wywoływanego przez nią zjawiska selektywnej fototermolizy. Polega to na destrukcji tkanek, które przejęły energię świetlną. W tym przypadku energia kumuluje się w mieszku włosowym, w którym znajduje się melanina – barwnik nadający włosom ciemną barwę. Efektem jest „spalenie” mieszka włosowego wraz z jego macierzą, dzięki czemu nie jest on już w stanie się zregenerować. Selektywne działanie depilacji laserowej sprawia, że okoliczne tkanki pozostają nienaruszone. Niewielkie podrażnienia skóry po zabiegu utrzymują się przez kilka dni, po czym znikają. Uszkodzone włoski wypadają wraz z cebulkami, dlatego nie trzeba się obawiać, że będą wrastać.

Więcej o depilacji laserowej dowiesz się z bloga o medycynie estetycznej Find Beauty Expert.

https://beesafe.pl/porady/uprawnienia-strazy-miejskiej/ zobacz wiecje zobacz