Ciekawe

Jak bada się skłonności do alergii?

1.26KViews

Coraz więcej osób cierpi na alergię. Szacuje się nawet, że za kilkanaście lat jej skutki odczuje co drugi Europejczyk. Nieprawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego i jego reakcja na określone, neutralne dla naszego organizmu patogeny nie ogranicza się jednak wyłącznie do kichania i kaszlu. Wręcz przeciwnie – w niektórych sytuacjach, może ono doprowadzić do poważnych powikłań.

Mamy alergię. Kiedy odwiedzamy laboratorium medyczne?

Oczywiście nie należy przesadzać. Występujący w okresie zimowym katar, który na dodatek pojawia się raz na kilka miesięcy, wcale nie oznacza, że musimy „odwiedzić” laboratorium medyczne. Jeśli jednak objawy chorobowe zaczynają pojawiać się cyklicznie i występują w okresie pylenia roślin, warto zwrócić na nie szczególną uwagę.

Istotne jest to, by nawet delikatne objawy, które mogą mieć coś wspólnego z okresem pylenia roślin, analizować i badać. Nikt nie daje gwarancji, że w przyszłym roku ich działanie może się zintensyfikować. Co więcej, alergia może postępować, co przedkłada się na intensywniejsze objawy chorobowe. Duże znaczenie ma tu również solidna współpraca z lekarzem specjalistą.

Jak bada się alergię?

Podczas badania próbek na obecność zmian alergicznych, laboratoria medyczne koncentrują się przede wszystkim na oznaczeniu we krwi swoistych przeciwciał IgE. Ich medyczna nazwa to immunoglobuliny. Ich obecność we krwi oznacza, że pojawiły się w niej istotne zmiany alergologiczne. Coraz rzadziej wykrywa się je na podstawie testów skórnych, które – w przeciwieństwie do nowoczesnych metod – charakteryzują się znacznie mniejszą dokładnością badania.

Większość profesjonalnych laboratoriów medycznych tworzy specjalne pakiety alergiczne, w ramach których na organizm oddziałuje się konkretną formą potencjalnych patogenów, związanych z określoną formą odczynników. Są wśród nich pakiety drzewne, atopowe czy nawet pakiety pokarmowe. Ich zaletą jest duża liczba potencjalnych patogenów, które mogą wywołać bardzo zróżnicowaną reakcję alergiczną, co z kolei pomaga w przypadku diagnozowania i leczenia tego schorzenia.

Dlaczego warto, czyli kilka słów podsumowania

Badania na choroby alergiczne są dziś bardzo profesjonalnie wykonywane przez laboratoria medyczne. Warto się na nie decydować zwłaszcza wtedy, gdy istnieje ryzyko wystąpienia uczulenia. Nie zapominajmy, że wczesne wykrycie alergii i podawanie odpowiednich leków, może znacznie zredukować szkody, powstałe na wskutek jej wystąpienia. Nie zapominajmy, że nieleczona alergia może doprowadzić do powstania takich schorzeń jak astma oskrzelowa, bądź zniszczenia kosmków jelita cienkiego.

Więcej informacji znajdziesz na stronie synevo.pl

Wysoki stolik do kuchni https://www.behance.net/motulink https://opencollective.com/babystuff