Ciekawe

Sprawy rodzinne w sądach

716Views

 

Rozwiązywanie sporów rodzinnych w sądach jest dzisiaj powszechną praktyką. Zazwyczaj sprawy takie kojarzą się głównie z rozwodami, jednak warto tu wspomnieć też o konfliktach spadkowych czy też o sprawach związanych z uznaniem rodzicielstwa czy odebraniem tych praw. Czym kieruje się sąd podejmując decyzje w kwestiach rodzinnych?

Postawa sądu względem rodzin

Postępowania w sprawach rodzinnych traktuje się z wielką uwagą oraz delikatnością – przekonują specjaliści. Najczęściej powodem ich prowadzenia są rozpadające się małżeństwa i konieczność wskazania głównego opiekuna nieletnich dzieci. W przypadku spraw tego typu sąd ma przede wszystkim za zadanie chronić dobro dziecka i dbać o jego interesy. Na podstawie przedstawionych faktów oraz zeznań musi on podjąć decyzję, które z rodziców będzie głównym opiekunem oraz na jakich zasadach dziecko widywać się będzie w drugim rodzicem. W zdecydowanej większości przypadków dzieci pozostają przy matce – szacuje się, że niewielki odsetek spraw tego typu kończy się wskazaniem jako głównego opiekuna ojca. O sprawach rodzinnych więcej powie nam kancelaria adwokat-katowice.info.pl.

Adwokat obecny podczas spraw rodzinnych

W przypadku rozwodów coraz większa ilość osób decyduje się na obecność adwokata. Zadaniem adwokata jest nie tylko reprezentowanie nas przed sądem, ale przede wszystkim dbanie o nasze dobre imię oraz o nasze interesy. Adwokat powinien dokładnie zapoznać się z naszą sprawą i bezstronnie przedstawić nam możliwości, jakie daje prawo, powiedzieć nam, jakie rozwiązania warto wykorzystać, aby osiągnąć zamierzone w sądzie cele. Adwokat może składać w naszym imieniu wnioski, występować w naszym imieniu. Wspólnie z adwokatem możemy opracować linię działania w sądzie i korzystać z jego doświadczenia oraz wiedzy.

 

 

https://spottedlublin.pl/oc-czy-ac-roznice-miedzy-podstawowymi-rodzajami-ubezpieczen-samochodowych/ Stolik nocny z półką w stylu loft Industrialna konsola z półką do przedpokoju