Ciekawe

Urodzinowe życzenia dla pracodawcy – o czym pamiętać przy składaniu życzeń?

1.52KViews

Nieubłaganie zbliżają się pięćdziesiąte urodziny Twojego pracodawcy, na których zaproszonych zostało kilkadziesiąt osób? Jeżeli chcesz zaprezentować swoja osobę z jak najlepszej strony zadbaj o jakość składanych przez siebie życzeń urodzinowych. Tego typu życzenia będą miały zupełnie inny charakter od tych składanych członkom rodziny lub znajomym. Powinny one być zdecydowanie bardziej oficjalne, pozbawione niefortunnych wpadek słownych i żartów. Jak profesjonalnie podejść do tego tematu? Na co należy zwrócić szczególną uwagę? Zobacz najlepsze życzenia dla szefa na https://zyczeniowo.pl/rodzaj/dla-szefa/ 

Przygotuj się wcześniej!

Nie czekaj do chwili, kiedy przyjdzie Twoja kolej na przywitanie się i złożenie życzeń pracodawcy, swoją przemowę postaraj się przygotować na kilka dni wcześniej. Weź do ręki kartkę i długopis a następnie przelej na papier swoje myśli. Napisz to czego w tym wyjątkowym dniu chciałbyś życzyć przełożonemu. Następnie zwróć uwagę na jakość treści i poprawność formy, wówczas łatwiej będzie Ci wychwycić wszelkie występujące błędy stylistyczne.
Jeżeli chodzi o zawartość treści to powinna być ona bez wątpienia stosowna i adekwatna do sytuacji. Życzenia muszą być osobiste, szczere z lekką nutką oryginalności tak by adresat poczuł się doceniony a jednocześnie zauważył też lojalność i pracowitość Twojej osoby.

Szukasz prezentu dla szefa? Proponujemy spinki do mankietów! Więcej na https://riwia.pl/

Zapomnij o zabawnych żartach!

Niezależnie od tego jakie relacje panują pomiędzy szefem a pracownikami, składając mu życzenia urodzinowe należy stanowczo unikać wplatania w ich treść zabawnych anegdot i śmiesznych żartów, na to przyjdzie czas później. Pamiętaj, że na uroczystości znajdzie się wielu ważnych gości, nie tylko z miejsca pracy, ale także i spoza – rodzina, znajomi z innych firm itp. Dlatego też składane przez nas życzenia powinny być właściwie przygotowane. Oprócz tego nie należy również poruszać przykrych dla adresata tematów. Skupmy się na pozytywach, życzmy przełożonemu dalszych sukcesów i pociechy z pracowników, owocnych współprac i otworzenia kolejnego oddziału.

Pamiętaj o języku i mowie ciała!

To niezwykle ważny i często przez nas pomijany fakt. W parze wraz z jakością treści naszych życzeń musi iść także nasza postawa i podejście, które wyróżniać powinno się wysoką kulturą osobistą i dobrymi manierami. Składając życzenia pracodawcy należy zachowywać się zgodnie z zasadami dobrego wychowania „Savoir-vivre”. Płynny i zrozumiały sposób mówienia, wyprostowana sylwetka, utrzymanie kontaktu wzrokowego oraz uśmiech na twarzy – o tym właśnie należy pamiętać!