Ciekawe

Kontenery ibc

1.4KViews

Każdy przedmiot, który chcemy przetransportować, powinien być odpowiednio zabezpieczony. Wydaje się, że sprawa może być utrudniona jeśli chodzi o przewóz cieczy-nic bardziej mylnego. Także dla nich zostały stworzone specjalne pojemniki, które chronią je przed czynnikami zewnętrznymi, są łatwe w obsłudze podczas przeładunku oraz składowaniu.

Kontenery ibc

Tak właśnie nazywa się specjalny pojemnik na ciecz. Jest on sześcianem, dlatego dzięki swojemu przemyślanemu wyglądowi pozwala na zmieszczenie większej ilości tego typu kontenerów na tej samej jednostce powierzchni, w porównaniu do kontenerów cylindrycznych. Są one zazwyczaj o pojemności tysiąca litrów. Taka duża pojemność ma o wiele więcej zalet, niż można by to na początku przypuszczać. Na pewno łatwiej się manipuluje takimi jednostkami-lepiej przenieść jeden większy pojemnik na ciecz niż w zamian setkę mniejszych. Wózki lub ludzie robią mniejszą ilość kursów, oszczędzając na tym czas oraz pieniądze. W dodatku są one bardzo łatwe w magazynowaniu. Ich kształt pozwala na piętrzenie. Pomimo tego, że są wykonane z plastiku, jak najbardziej można to robić, ponieważ obudowane są metalowym szkieletem. Jest on wytrzymały na duże ciężary i pozwala na swobodne stawianie jednego kontenera na drugim. Jeden duży otwór wlotowy i dwa wylotowe pozwalają na bardzo szybkie uzupełnienie kontenera, jak i również jego szybkie opróżnienie. Są odporne na wszelkie środki chemiczne, łatwo utrzymuje się je w czystości, oraz zapewniają swoją funkcjonalność w szerokim wachlarzu temperatur oraz warunków atmosferycznych.

Miejsce składowania

Pojemnik ibc bez przeszkód można składować zarówno w magazynie, jak i na zewnątrz. Materiały, z których są wykonane, są odporne na warunki atmosferyczne. Ich zaletą jest na pewno bardzo niska waga w stosunku do wymiarów. Często mają składaną konstrukcję, co minimalizuje zajmowaną przez nie przestrzeń w transporcie zwrotnym, co jak wiadomo przekłada się także na ograniczenie wydatków, związanych z przewożeniem. Ze względu na umieszczenie ich na specjalnej palecie, łatwo można je transportować za pomocą wózków widłowych.

Do czego konkretnie służą?

Jak już wcześniej zostało wspomniane, przechowuje się w nich ciecze. Nie ma jednak żadnych ograniczeń co do jej rodzaju, więc znaleźć w nich można produkty spożywcze, kosmetyczne, półprodukty czy substancje, wykorzystywane w rolnictwie i przemyśle. Są tak uniwersalne, że wykorzystywane są w branży chemicznej, petrochemicznej, farmaceutycznej, oraz przewożą substancje niebezpieczne.

travel.com.pl zobacz aszkubis.pl